• %100 Orijinal Ürün
  • 150 TL ve Üzeri Kargo Bedava!
Destek 0850 259 87 39 |

Yılbaşı Çekilişinde Arkadaşa Ne Almalı

Yılbaşı Çekilişinde Arkadaşa Ne Almalı

Yılbaşı Çekilişinde Arkadaşa Ne Almalı

Yılbaşı adım adım yaklaşıyor. Ofislerde yılbaşı çekilişi yapılması, en güzel modern geleneklerden biri. Bunun için çekilişe katılanların isimleri tek tek özenle kağıt parçalarına yazılır. Okunmaması için heyecanla kargacık burgacık edilen bu kağıt parçaları süslü bir torbanın içine atılır. Sıra çekim zamanına gelir. Herkes sıra ile yılbaşı çekilişi için torbaya elini atıp, rastgele bir kağıt çekmeye başlar. En son kağıtta çekildikten sonra, merakla çekilen kağıtlar açılır. Herkes elindeki kağıtta yazan ismi saklı tutacaktır ta ki yılbaşı gecesine kadar. Bu da işin tatlı gizemi.

Peki kağıtta ismi yazan iş arkadaşınıza neler alabilirsiniz? Alacağınız yılbaşı hediyesi, kategori olarak iş hediyeleri, ofis hediyeleri, ilginç hediyeler ve kişiye özel hediyeler olarak gruplandırılabilir.


a) İlk kategori yılbaşı hediyesi olarak iş hediyeleri ve ofis hediyeleri:

Bu kategori için öncelikle çalıştığınız sektör ve yaptığınız işin niteliği dikkate alınmalı. Masa başı iş yapanlar, iş arkadaşlarına çalışırken onlar için gerekli olabilecek hediyeler alabilirler. Mesela:

Masa başı lambaları, desenli ve orijinal kalemlikler, kalemler, özel yapım dolma kalemler, standart veya deri kaplı ajandalar, yılbaşı masa takvimleri, çalışırken kahvelerini, çaylarını yudumlamaları için kupalar, çelik termoslar, bilgisayarları için koruyucu ekranlar, oturdukları sandalyeler için sağlık durumlarına özgü bel, boyun aparatları, küçük yastıklar, cep telefonları için el işi özel kılıflar, cep telefonları için kulaklık vb. aksesuarlar tercih edilebilir.

Çalışma hayatına dair bir başka gerekli hediye ise kartvizitlikler. Bunların deri kaplıları ve düğmeye basıldığında kartın otomatik olarak çıktığı mekanik bir sistem içeren kartvizitlikler popüler. Maddi gücünüze bağlı olarak iş arkadaşınıza, yeni sürüm programları ve teknolojiyi içeren bir bilgisayar veya cep telefonu almayı ve hediye olarak yeni yılda kullanması için ona sunmayı düşünebilirsiniz. Çevirmenlik yapan bir iş arkadaşınıza çeviri yapan elektronik sözlük almak gibi.


b) İkinci kategori olarak ilginç hediyeler ve kişiye özel hediyeler:

Bu kategori için iş arkadaşınızı iyi tanımalısınız. İş arkadaşınızla uzun zaman vakit geçirmişseniz hatta iş dışında da görüştüğünüz, alışverişe birlikte çıktığınız bir kişi ise şanslısınız. Hobilerini, sevdiği veya sevmediği şeyleri bilmek büyük avantaj.

Bakımlı ve giyim kuşamına özen gösteren bir arkadaşınıza, daha önce siz birlikteyken, vitrinde görüp beğendiği hatta almayı düşünüp, o an için ertelediği bir bluz, bir kazak, bir t-shirt, bir ceket veya bir hırka vb. kıyafeti alabilirsiniz. Bu onu şaşırtır. Çünkü hediyeniz klasiktir ama onun beğendiği bir şeyi almanız, bu ürünü aklınıza yazıp unutmamanız; arkadaşınıza hem orijinal hem kişiye özel hem de ilginç gelecektir. Yine makyaj ürünleri; rujlar, kalemler, pudralar, eye linerlar konusunda hangilerini beğendiğini ve almak istediğini biliyorsanız tercih edilebilir.


İş arkadaşınız erkekse; onun da daha önce numunesini deneyip, kokusunu beğendiği bir parfümü ya da kullandığı cilt ürünleri; sabunlar, kremler, losyonlar varsa bunları set halinde veya birer tanesini orijinal bir kutu ve özel bir yılbaşı notu ile hediye edebilirsiniz.

Tüm bu ürünler kişiye özeldir. Çünkü sadece arkadaşınızın tercih ve beğenisi dikkate alınarak tarafınızdan özenle paketlenerek ona sunulmaktadır.

İş arkadaşınızın sinema, tiyatro gibi güzel sanatlara ilgisi varsa. İlgisini çekeceğini düşündüğünüz oyunlara ve film gösterilerine, konserlere gitmek için ona iki kişilik birer bilet alabilirsiniz. İki kişilik almanızın nedeni eşi, sevgilisi ya da tercih edeceği bir başka bir insanla birlikte gitmesi için ona özel bir jest yapmaktır. Eğlenmesini istiyorsanız, stand-up gösterilerini de hediye listenize alın.